Ana Sayfa Manşet 16 Ocak 2013 513 Görüntüleme

YEMEK

YEMEK TARİFLERİNDE KEK TARİFLERİNDE VE KURABİYE TARİFLERİNDE FARKLILIK ARAYANLARA

Yemek yapmayı ve hamur işleri yapmayı seven hanımlar hep tariflerde bir farklılık oluşturup farklı tatlar ortaya koymak isterler. Ya şekilde bir değişiklik yaparız ya da tarifin içindeki bir malzemede. Önemli olan damak tadımıza hitap etmesidir. Yemek tarifleri şartlara bağlı olmayı gerektirmez bazen. Örneğin mantar yemeğini yaparken kitapta ve sitede baktığım tariflere kendi damak tadıma uygun azaltmalar veya eklemeler yaptım. Mantar yemeğini yaparken kuşbaşı doğranmış dana etini biraz su ve tuz ekleyerek pişirin.
Suyu tamamen çektikten sonra üzerine bir adet orta boy soyan doğrayın daha sonra iki adet domates küçük bir şekilde doğrayıp üzerine ekleyin. Hem görünümü hem de lezzeti arttırmak için kırmızıbiber doğrayıp ekleyin. En son mantarları dilimleyip harcın içine katıp kısık ateşte pişirmeye bırakın. Göz kararı tuz ve biraz da su ilave etmeyi unutmayın. Bu şekilde yemek tarifleri konusunda çeşitliliği kendinizde oluşturabilirsiniz.
Kek tarifleri sıklıkla aradığımız tarifler arasındadır. Hep biraz daha farklı bir tarif var mı diye bakarız. Bu konularda yemek sitelerinden yardım almak en doğrusudur. Kendinizde eklemeler yapabilirsiniz tabi. Örneğin; normal bir kakaolu kek yaptığınızda harcın içine havuç ve portakal kabuğu rendesi ekleyebilir bir tane mandalina suyu ve damla çikolatalar ekleyip kekinizi hem farklı hem de lezzetli bir hale getirebilirisiniz. Kek tarifleri kadar kurabiye tarifleri de hanımlar tarafından çokça aranmaktadır. Normal yemek sitesinde ki tarife göre yaptığınız un kurabiyesine üzüm ceviz veya fındık ekleyip kurabiye tarifleri içinde farklılık yapabilirsiniz.

Yorumlar (Yorum Yapılmamış)

Bu yazı yorumlara kapatılmıştır.

İlginizi çekebilir

Sivasspor avantajı kaybetti 1-0

Sivasspor avantajı kaybetti 1-0

Tema Tasarım | Osgaka.com